خبرگزاری میزان- در محکومیت‌های مالی، قاضی می‌تواند دستور ردیابی محکوم علیه را از طریق تلفن همراه صادر کند. کارشناسان وکیل‌آنلاین در این مورد توضیح داده‌اند.
تاریخ انتشار: 15:07 - 09 تير 1399
- کد خبر: ۶۳۳۲۴۵

به گزارش خبرگزاری میزان، پرسش مخاطب وکیل‌آنلاین درباره دستگیری محکوم علیه در محکومیت‌های مالی این است:

سلام. آیا در محکومیت‌هاي مالی امکان مکان یابی و ردیابی محکومٌ علیه به وسیله کنترل مخابرات شنود یا اخذ BTS وجود دارد؟
 
پاسخ کارشناسان وکیل آنلاین:
مطابق نظریه مشورتی شماره 7/98/642 مورخ 1399/01/30 اداره حقوقی قوه قضائیه:
پس از اعمال ماده 3 قانون نحوه اجراي محکومیت هاي مالی مصوب 1394به دستور قاضی مربوط هرگونه اقدام قانونی لازم براي دستگیري محکوم علیه از جمله ردیابی از طریق تلفن همراه جهت کشف محل اختفاء وي انجام می شود؛
زیرا دستگیري محکوم علیه از لوازم بازداشت وي است و اذن در شئی اذن در لوازم آن نیز هست.
 
انتهای پیام/
۱) نظرات ارسالی شما، پس از تایید توسط خبرگزاری ​میزان​ ​در سایت ​منتشر خواهد شد​.​
۲) خبرگزاری میزان٬ نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۳) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
۴) در صورت وارد کردن ایمیل خود ، پس از تعیین تکلیف نظر موضوع به اطلاع شما خواهد رسید .
نام:
ایمیل:
* نظر:
حقوق و قضا-خبر-وکیل آنلاین
حقوق و قضا-خبر-وکیل آنلاین
آخرین اخبار گروه حقوق و قضا
حقوق و قضا-خبر-وکیل آنلاین
حقوق و قضا-خبر-وکیل آنلاین
حقوق و قضا-خبر-وکیل آنلاین
حقوق و قضا-خبر-وکیل آنلاین
حقوق و قضا-خبر-وکیل آنلاین