خبرگزاری میزان- اموال مدیون حتی اگر برای فرار از دِین به نام دیگران شده باشد، به طلبکار منتقل می‌شود. کارشناسان وکیل‌آنلاین در این مورد توضیح داده‌اند.
تاریخ انتشار: 11:08 - 26 مرداد 1398
- کد خبر: ۵۴۲۱۹۳

به گزارش خبرگزاری میزان، پرسش مخاطب وکیل‌آنلاین درباره انتقال مال به دیگران بمنظور فرار از دِین این است:
با سلام.شخصی از من کلاهبرداری کرده و من شکایتشو کردم حالا تمام مال و اموال خود را به اسم دخترش کرده اگه من اونو بندازم زندان آیا میتوان اموال آن شخص را از دخترش پس گرفت و طلب من وصول گردد؟
 
پاسخ کارشناسان وکیل‌آنلاین:
مطابق ماده 21 قانون نحوه اجرا محکومیت های مالی، انتقال مال به دیگری به هر نحو به وسیله مدیون با انگیزه فرار از ادای دین به نحوی که باقیمانده اموال برای پرداخت دیون کافی نباشد، موجب حبس تعزیری یا جزای نقدی درجه شش یا جزای نقدی معادل نصف محکومٌ به یا هر دو مجازات می شود و در صورتی که منتقلٌ الیه نیز با علم به موضوع اقدام کرده باشد در حکم شریک جرم است. در این صورت عین آن مال و در صورت تلف یا انتقال، مثل یا قیمت آن از اموال انتقال گیرنده به عنوان جریمه اخذ و محکوم ٌبه از محل آن استیفا خواهد شد.
 
انتهای پیام/
۱) نظرات ارسالی شما، پس از تایید توسط خبرگزاری ​میزان​ ​در سایت ​منتشر خواهد شد​.​
۲) خبرگزاری میزان٬ نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۳) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
۴) در صورت وارد کردن ایمیل خود ، پس از تعیین تکلیف نظر موضوع به اطلاع شما خواهد رسید .
نام:
ایمیل:
* نظر:
خدمات الکترونیک داخل خبر
آزمون قضاوت-حقوق و قضا-داخلی
خدمات الکترونیک داخل خبر
آزمون قضاوت-حقوق و قضا-داخلی
آخرین اخبار گروه حقوق و قضا
خدمات الکترونیک داخل خبر
آزمون قضاوت-حقوق و قضا-داخلی
حقوق و قضا-داخلی-بین الملل
حقوق و قضا-داخلی-بین الملل
حقوق و قضا-داخلی-بین الملل
حقوقی-زندانیان