خبرگزاری میزان- ۲ نماینده کشورمان به مدال طلا، ۲ نماینده به مدال نقره و ۷ نماینده به مدال نقره رقابت‌های بین‌المللی کشتی آزاد و فرنگی جایزه بزرگ گرجستان دست یافتند.
تاریخ انتشار: 09:50 - 19 مرداد 1398
- کد خبر: ۵۴۰۳۹۰

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری میزان و به نقل از روابط عمومی فدراسیون کشتی، مسابقات اوزان ۶۰، ۶۷، ۷۷ کیلوگرم کشتی فرنگی و ۵۷، ۶۵ و ۷۴ کیلوگرم کشتی آزاد رقابت‌های جایزه بزرگ گرجستان جام بالاوادزه و کارتوزیا روز‌های ۱۷ و ۱۸ مرداد در شهر تفلیس گرجستان برگزار شد که در پایان در کشتی فرنگی حامد تاب در وزن ۶۷ کیلوگرم و رامین طاهری در وزن ۸۷ کیلوگرم به مدال طلا دست یافتند. محمدعلی گرایی در وزن ۷۷ کیلوگرم کشتی فرنگی و پیمان بیابانی در وزن ۶۵ کیلوگرم کشتی آزاد صاحب مدال نقره شدند و علیرضا سرلک، ابوالفضل حاجی‌پور و رضا افضلی در اوزان ۵۷، ۶۵ و ۷۴ کیلوگرم کشتی آزاد و شیرزاد بهشتی‌طلا، علیرضا نجاتی در وزن ۶۰ کیلوگرم و محمدجواد رضایی و پژمان پشتام در اوزان ۶۷ و ۷۷ کیلوگرم کشتی فرنگی به مدال برنز رسیدند.

نتایج کشتی‌گیران ایران به شرح زیر است:

کشتی فرنگی:

در وزن ۶۰ کیلوگرم شیرزاد بهشتی‌طلا پس از استراحت در دور اول استراحت می‌کند در دور دوم با نتیجه ۸ بر صفر از سد حریف گرجستانی گذشت. وی در دور سوم مقابل نماینده هند با نتیجه ۴ بر صفر به پیروزی رسید و راهی مرحله نیمه‌نهایی شد. بهشتی طلا در دیدار نیمه‌نهایی مقابل حریف قرقیزستانی با نتیجه ۳ بر ۳ شکست خورد به به دیدار رده‌بندی رفت. وی در این دیدار با نتیجه ۹ بر ۲ مانیش از هند را مغلوب کرد و به مدال برنز دست یافت. علیرضا نجاتی دیگر نماینده کشورمان در این وزن پس از استراحت در دور نخست در دور دوم حریف گرجستانی را با نتیجه ۷ بر صفر مغلوب کرد و در دور سوم با نتیجه ۵ بر صفر از سد کشتی‌گیر آذربایجانی گذشت و راهی مرحله نیمه‌نهایی شد. نجاتی در این مرحله مقابل کشتی‌گیر قرقیزستانی با نتیجه ۸ بر صفر مغلوب شد و راهی دیدار رده‌بندی شد. وی در این دیدار با نتیجه ۵ بر صفر نادر اوکرومچدیشویلی از گرجستان را از پیش‌رو برداشت و صاحب مدال برنز شد.

در وزن ۶۷ کیلوگرم حامد تاب و محمدجواد رضایی پس از استراحت در دور نخست به مصاف هم رفتند که حامد تاب با نتیجه ۲ بر یک مقابل رضایی به پیروزی رسید. وی در دور سوم نیز با نتیجه ۸ بر صفر از سد حریف گرجستانی گذشت و به مرحله نیمه‌نهایی راه یافت. تاب در دیدار نیمه‌نهایی با نتیجه ۵ بر صفر حریف آذربایجانی را از پیش‌رو برداشت و راهی دیدار فینال شد. وی در این دیدار با نتیجه ۳ بر صفر آمانتور اسماعیل‌اف از قرقیزستان را مغلوب کرد و به مدال طلا دست یافت. محمدجواد رضایی با توجه به حضور تاب در دیدار فینال به گروه بازنده‌ها رفت. وی در دیدار شانس مجدد با نتیجه ۸ بر صفر باکورادزه از گرجستان را مغلوب کرد و راهی دیدار رده‌بندی شد. رضایی در این دیدار با نتیجه ۷ بر صفر از سد کامران ممدوف از آذربایجان گذشت و صاحب مدال برنز شد.

در وزن ۷۷ کیلوگرم پژمان پشتام در دور اول حریفی از کشور گرجستان را با نتیجه ۹ بر یک شکست داد. محمدعلی گرایی با نتیجه ۹ بر صفر مقابل نماینده کشور فرانسه پیروز شد. دو نماینده کشورمان در دور دوم به مصاف هم رفتند که محمدعلی گرایی با نتیجه ۹ بر صفر مقابل پشتام پیروز شد و به دیدار نیمه‌نهایی راه یافت. گرایی در مرحله نیمه‌نهایی نیز با نتیجه ۸ بر صفر حریف گرجستانی را مغلوب کرد و راهی دیدار فینال شد. وی در دیدار فینال به دلیل مصدومیت مقابل ویکتور نمس از صربستان حاضر نشد و به مدال نقره رسید. پشتام هم به گروه بازنده‌ها رفت و توانست با شکست ۸ بر صفر نوگوس از فرانسه به دیدار رده‌بندی راه یابد. وی در این دیدار با نتیجه ۹ بر صفر گئورگی پوتسخوراشویلی از گرجستان را شکست داد و صاحب مدال برنز شد.

در وزن ۸۷ کیلوگرم رامین طاهری پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه ۱۰ بر ۴ کشتی‌گیر گرجستانی را مغلوب کرد و به دیدار نیمه‌نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه ۸ بر صفر دیگر کشتی‌گیر گرجستانی را شکست داد و راهی دیدار فینال شد. طاهری در دیدار پایانی مقابل شالوا خاچیدزه از گرجستان با نتیجه ۴ بر صفر پیروز شد و به مدال طلا دست یافت.

کشتی آزاد:

در وزن ۵۷ کیلوگرم علیرضا سرلک در ۲ دور حریفانی از گرجستان را با نتایج ۱۹ بر ۹ و ۱۱ بر ۹ شکست داد و به مرحله نیمه‌نهایی راه یافت. وی در این مرحله مقابل حریف گرجستانی با نتیجه ۵ بر ۵ مغلوب و راهی دیدار رده‌بندی شد. سرلک در این دیدار مقابل گئورگی خاچیدزه از گرجستان با نتیجه ۱۰ بر صفر به پیروزی رسید و صاحب مدال برنز شد.

در وزن ۶۵ کیلوگرم پیمان بیابانی در دور‌های اول و دوم کشتی‌گیرانی از کشور گرجستان را با نتایج ۴ بر صفر و ۳ بر صفر مغلوب کرد و به دیدار نیمه‌نهایی رفت، بیابانی در این دیدار با نتیجه ۳ بر ۳ مقابل دیگر نماینده کشور میزبان به پیروزی رسید و به دیدار فینال راه یافت. وی در دیدار پایانی مقابل باجرانگ از هند با نتیجه ۲ بر صفر مغلوب شد و به مدال نقره رسید. در همین وزن ایمان صادقی مقابل حریف گرجستانی با نتیجه ۴ بر یک شکست خورد و با توجه به شکست این کشتی‌گیر گرجستانی مقابل پیمان بیابانی، صادقی از دور رقابت‌ها کنار رفت. ابوالفضل حاجی‌پور دیگر نماینده کشورمان در این وزن در دور نخست استراحت کرد و در دور دوم مقابل باجرانگ از هند با نتیجه ۱۰ بر ۲ مغلوب شد و با توجه به حضور این کشتی‌گیر هندی در دیدار فینال، حاجی‌پور راهی دیدار رده‌بندی شد. وی در دیدار رده‌بندی با نتیجه ۱۰ بر صفر آکاکی کمرتالیدزه از گرجستان را مغلوب کرد و به مدال برنز رسید.

در وزن ۷۴ کیلوگرم رضا افضلی پس از استراحت در دور اول در دور دوم کشتی‌گیر گرجستانی را با نتیجه ۶ بر ۳ شکست داد و راهی مرحله نیمه‌نهایی شد. وی در این مرحله مقابل کشتی‌گیر گرجستانی با نتیجه ۳ بر ۲ مغلوب شد و به دیدار رده‌بندی رفت. افضلی در این دیدار آدام خاسیف از روسیه را با نتیجه ۴ بر ۴ و ضربه فنی مغلوب کرد و به مدال برنز دست یافت. سید احمد محمدی دیگر نماینده کشورمان در این وزن مقابل حریف گرجستان در حالی که با نتیجه ۶ بر صفر عقب بود به دلیل مصدومیت به مبارزه ادامه نداد.

انتهای پیام/
۱) نظرات ارسالی شما، پس از تایید توسط خبرگزاری ​میزان​ ​در سایت ​منتشر خواهد شد​.​
۲) خبرگزاری میزان٬ نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۳) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
۴) در صورت وارد کردن ایمیل خود ، پس از تعیین تکلیف نظر موضوع به اطلاع شما خواهد رسید .
نام:
ایمیل:
* نظر:
خدمات الکترونیک داخل خبر
خدمات الکترونیک داخل خبر
آخرین اخبار گروه ورزشی
خدمات الکترونیک داخل خبر
ورزشی-داخلی-فرهنگی
ورزشی-داخلی-فرهنگی
ورزشی-داخلی-فرهنگی
ورزشی-زندانیان