کد خبر: 504878
تاریخ انتشار: 15:44 - 02 فروردين 1398 - 2019 March 22
کشتی فرنگی زیر ۲۳ سال آسیا - مغولستان
خبرگزاری میزان- تیم کشتی فرنگی امید (زیر ۲۳ سال) ایران در رقابت‌های قهرمانی آسیا در مغولستان با کسب ۴ مدال طلا، ۳ مدال نقره و ۲ مدال برنز به عنوان قهرمانی رسید.

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری میزان و به نقل از سایت فدراسیون کشتی، رقابت‌های کشتی فرنگی زیر ۲۳ سال قهرمانی آسیا روز‌های اول و دوم فروردین ماه در شهر اولان باتور مغولستان برگزار شد که تیم ایران با ۴ مدال طلای میثم دلخانی، امین کاویانی نژاد، مهدی ابراهیمی و محمدهادی ساروی در اوزان ۶۳، ۷۲، ۸۲ و ۸۷ کیلوگرم، ۳ مدال نقره پویا دادمرز، محمدرضا گرایی و علی اکبر یوسیفی در اوزان ۵۵، ۷۷ و ۱۳۰ کیلوگرم و ۲ مدال برنز مهدی محسن نژاد و حسن آریانژاد در اوزان ۶۰ و ۹۷ کیلوگرم و عنوان چهارمی محمد الیاسی در وزن ۶۷ کیلوگرم و کسب ۲۰۲ امتیاز با اقتدار قهرمان شد.

پس از تیم ایران، تیم‌های قرقیزستان، قزاقستان، هند و مغولستان به ترتیب با ۱۸۲، ۱۶۷، ۱۲۸ و ۱۲۰ امتیاز در جایگاه‌های دوم تا پنجم قرار گرفتند.

نتایج نمایندگان در این مسابقات، به شرح زیر است:

در وزن ۵۵ کیلوگرم که با حضور ۵ نفر به صورت دوره‌ای برگزار شد، پویا دادمرز در کشتی نخست با نتیجه ۹ بر صفر بایورجان سادووکاسوف از قزاقستان را مغلوب کرد وی در مبارزه بعد مقابل داواباندی مونخ اردن از مغولستان با نتیجه ۸ بر ۳ به برتری رسید، اما در کشتی سوم با نتیجه ۷ بر صفر مقابل سرداربک کونوشبایف از قرقیزستان شکست خورد. وی در کشتی چهارم خود مقابل راوین از هند با نتیجه ۷ بر ۳ به پیروزی رسید و صاحب مدال نقره شد.

در وزن ٦٠ کیلوگرم که ۵ نفر حضور داشتند، مسابقات به صورت دوره‌ای برگزار شد و مهدی محسن نژاد در دیدار نخست مقابل مانیش از هند با نتیجه ۵ بر ۳ پیروز شد وی در دور بعد با نتیجه ۹ بر صفر بیامبادورج بات اردن از مغولستان را مغلوب کرد، اما در کشتی سوم در مصاف با ژولمان شارشنبکوف از قرقیزستان با نتیجه ۴ بر صفر شکست خورد و دیدار چهارم خود را هم با نتیجه ۸ بر صفر به داستان ژارلیخانوف از قزاقستان واگذار کرد و صاحب مدال برنز شد.

در وزن ۶۳ کیلوگرم که با حضور ۵ کشتی گیر برگزار شد، میثم دلخانی در کشتی نخست با نتیجه ۱۱ بر یک مقابل ویجای از هند به پیروزی دست یافت. وی در مبارزه دوم خود با توجه به حاضر نشدن یرنار فیداخمتوف از قزاقستان پیروز شد و در کشتی سوم هم مقابل المار تالانتبک اولو از قرقیزستان با نتیجه ۵ بر ۴ به پیروزی رسید. دلخانی در کشتی چهارم خود هم مقابل تلمان باتومار از مغولستان با نتیجه ۹ بر صفر به برتری دست یافت و صاحب مدال طلا شد.

در وزن ٦٧ کیلوگرم که با حضور ۵ کشتی گیر مسابقات به صورت دوره‌ای برگزار شد محمد الیاسی در دور نخست مقابل نوربک کایزیروف از قزاقستان با نتیجه ۵ بر صفر به پیروزی دست یافت. وی در کشتی دوم با نتیجه ۱۵ بر ۱۰ و ضربه فنی مغلوب آنیوج داهیا از هند شد و در دور سوم هم ۶ بر ۲ از سد خانبورگد گانخویاک از مغولستان گذشت. الیاسی در دیدار چهارم خود هم با نتیجه ۸ بر صفر مغلوب آمانتور اسماعیل اف از قرقیزستان شد و در جایگاه چهارم ایستاد.

در وزن ٧٢ کیلوگرم، که ٦ کشتی گیر حضور داشتند و نفرات در دو گروه سه نفری قرعه کشی شدند. امین کاویانی نژاد در دور نخست مقابل بک کونوربایف از قرقیزستان با نتیجه ۹ بر یک به پیروزی رسید. وی در کشتی دوم هم با نتیجه ۸ بر صفر جوهر گوچیگوف از قزاقستان را شکست داد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. کاویانی نژاد در دیدار نیمه نهایی مقابل آشو از هند با نتیجه ۹ بر صفر به پیروزی رسید و راهی دیدار فینال شد. وی در این دیدار در مصاف با دالر رضا زاده از تاجیکستان با نتیجه ۱۱ بر صفر به پیروزی دست یافت و صاحب مدال طلا شد.

در وزن ٧٧ کیلوگرم مسابقات با حضور ۵ حریف به صورت دوره‌ای برگزار شد و محمدرضا گرایی در دور نخست مقابل با دامدینسورن تسند از مغولستان با نتیجه ۱۰ بر یک پیروز شد. وی در دور دوم با نتیجه ۸ بر صفر ساجان از هند را مغلوب کرد، اما در کشتی سوم با نتیجه ۴ بر ۲ مقابل رنات الیاز اولوو از قرقیزستان شکست خورد. گرایی در دیدار چهارم خود مقابل کاهارمان کیسیمتویف از قزاقستان با نتیجه ۸ بر صفر پیروز و صاحب مدال نقره شد.

در وزن ٨٢ کیلوگرم مسابقات به صورت دوره‌ای در یک گروه ۵ تیمی برگزار شد که مهدی ابراهیمی در مبارزه نخست با نتیجه ۹ بر صفر دیانبیلگ گان اوچیر از مغولستان را مغلوب کرد. وی در کشتی دوم با نتیجه ۱۰ بر یک از سد سانجیت از هند گذشت و در کشتی سوم هم با نتیجه ۵ بر صفر ایلگیز بیلیموف از قرقیزستان را از پیش رو برداشت. ابراهیمی در دیدار پایانی خود هم با نتیجه ۹ بر صفر از سد کانیشبک دوسجانوف از قزاقستان گذشت و به مدال طلا دست یافت.

در وزن ۸۷ کیلوگرم هم ۵ نفر حضور داشتند که محمد هادی ساروی در کشتی نخست با نتیجه ۶ بر ۳ کومار سونیل از هند را مغلوب کرد. وی در مبارزه بعدی مقابل کالیدین آسیکیف از قرقیزستان با نتیجه ۲ بر ۱ پیروز شد و در کشتی سوم هم با نتیجه ۱۱ بر صفر بیلگون بایارسایخان از مغولستان را شکست داد و در مبارزه چهارم هم با نتیجه ۸ بر صفر از سد میربک کوردبای از قزاقستان گذشت و به مدال طلا دست یافت.

در وزن ٩٧ کیلوگرم ۴ کشتی گیر حضور داشتند و حسن آریا نژاد در دیدار نخست با نتیجه ۳ بر ۲ مغلوب اولجاس سیرلیبای از قزاقستان شد. وی در دور دوم مقابل راوی از هند با نتیجه ۱۱ بر ۵ و سه اخطاره شکست خورد. وی در کشتی سوم خود اودبایار لخاوگاسورن از مغولستان را با نتیجه ۵ بر یک مغلوب کرد و به مدال برنز رسید.

در وزن ١٣٠ کیلوگرم که ۵ نفر شرکت کرده بودند علی اکبر یوسفی در کشتی اول مقابل رومان کیم از قرقیزستان با نتیجه ۶ بر ۵ و ضربه فنی شکست خورد. وی در دور بعد مقابل آریان پانوار از هند با نتیجه ۵ بر یک و ضربه فنی پیروز شد و در کشتی سوم هم با نتیجه ۹ بر صفر اردن تولگا داوادورج از مغولستان را مغلوب کرد. یوسفی در کشتی چهارم و پایانی خود در مصاف با سارکیس پشینچینکوف از قزاقستان با نتیجه ۱۳ بر ۵ به برتری دست یافت و صاحب مدال نقره شد.

انتهای پیام/
۱) نظرات ارسالی شما، پس از تایید توسط خبرگزاری ​میزان​ ​در سایت ​منتشر خواهد شد​.​
۲) خبرگزاری میزان٬ نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۳) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
۴) در صورت وارد کردن ایمیل خود ، پس از تعیین تکلیف نظر موضوع به اطلاع شما خواهد رسید .
نام:
ایمیل:
* نظر:
خدمات الکترونیک داخل خبر
خدمات الکترونیک داخل خبر
آخرین اخبار گروه ورزشی
خدمات الکترونیک داخل خبر
ورزشی-داخلی-عکس
ورزشی-داخلی-عکس
ورزشی-داخلی-عکس
ورزشی-زندانیان