کد خبر: 496681
تاریخ انتشار: 18:31 - 04 اسفند 1397 - 2019 February 23
خبرگزاری میزان- برگزیدگان سی و هفتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر در بخش‌های خیابانی، نمایش صحنه‌ای، دیگر گونه اجرایی معرفی شدند.

به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان، مراسم اختتامیه سی و هفتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر عصر امروز مورخ شنبه چهار اسفند ماه در تالار وحدت برگزار شد و برگزیدگان این دوره از جشنواره معرفی شدند.

در بخش عکس لیلی صدیق برای عکاسی نمایش مالی سوئینی، کیارش مسیبی برای نمایش رتبه دوم و شیوا خدابخش برای نمایش ماراساد نفرات برتر اعلام شدند. در بخش پوستر نیز مرتضی فرحناک نمایش گامی در بهشت، مهدی رایگانی برای طعم سگ نفر دوم و محمد افشار برای نمایش ال کلاسیکو نفرات اول تا سوم را به خود اختصاص دادند.

در بخش نمایشنامه نویسی لیلی عاج برای سالی که دوبار پاییز شد رتبه اول، مسعود محمودی برای چند روایت از چند زندگی مرتبط رتبه دوم و سارا الهیان برای نامه پریزاد رتبه سوم این بخش را از آن خود کردند.

فهرست کامل برگزیدگان جشنواره تئاتر فجر در دوره سی و هفتم به شرح زیر است:

نامزدهای سی و هفتمین جشنواره تئاتر فجر معرفی شدند

مسابقه ی تئاتر صحنه ای ایران دو

طراحی آرایه صوتی

علی سینا رضانیا برای نمایش «بازگشت» از خرم آباد - برنده

حسام الدین انوشیروانی برای نمایش «دریاچه قو» از مشهد

طراحی نور

رضا حضرایی برای نمایش «شفیره» از تهران

محمود کریمی برای نمایش «دریاچه قو» از مشهد - برنده

طراحی حرکت

تینا لطفی برای نمایش «دریاچه قو» از مشهد - برگزیده

مهدی شاه پیری برای نمایش «شفیره» از تهران - برتر

طراحی گریم

رویا حشمتی برای نمایش «دریاچه قو» از مشهد - برتر

زهره قنبری برای نمایش «بازگشت» از خرم آباد

شیما مومنی برای نمایش «سر میز شام» از اصفهان

فاطمه خندان و مژده زادمهر برای نمایش «گزارش مرگبار…» از بوشهر

موسیقی

سعید مهاجر برای نمایش «یک خانواده محترم» از شمیرانات

میلاد قنبری برای نمایش «دریاچه قو» از مشهد - برگزیده

علی سینا رضانیا برای نمایش «بازگشت» از خرم آباد

 بابک نصیر خواه برای نمایش «شفیره» از تهران - برتر

حسین احمدجو و محمد محمدی برای نمایش «دام» از اصفهان

طراحی لباس

زهرا کاظمی برای نمایش «دریاچه قو» از مشهد

سارا حسین پور برای نمایش «تاکسیدرمی» از اهواز - برگزیده

مهرنوش بلمه برای نمایش «شفیره» از تهران

شفق کاظمی برای نمایش «افرا» از اصفهان

فائزه کاظمی برای نمایش «سر میز شام» از اصفهان

طراحی صحنه

مجتبی رستمی برای نمایش «تاکسیدرمی» از اهواز

روحان امامی برای نمایش «بازگشت» از خرم آباد - برتر

مهدی شاه پیری، هانی سقائیان و کتایون رزم حسینی برای نمایش «شفیره» از تهران

سعید حسنلو برای نمایش «پروانه الجزایری» از کرمانشاه - برگزیده

سید محمد رضا مرتضوی برای نمایش «یک خانواده محترم» از شمیرانات

بازیگری مرد

رضا بهبودی برای نمایش «خرده نان» از تهران

سید علی موسویان برای نمایش «عند از مطالبه» از تهران

ناصر آل خمیس برای نمایش «تاکسیدرمی» از اهواز

علی غابشی برای نمایش «بازگشت» از خرم آباد - برتر

هومن حاج عبدالهی برای نمایش «تناسخ سه تا سی و پنج تومن» از تهران- برگزیده

سعید زندی برای نمایش «پروانه الجزایری» از کرمانشاه

بازیگری زن

مائده وحید برای نمایش «افرا» از اصفهان

آناهیتا اقبال نژاد برای نمایش «خرده نان» از تهران

عاطفه پور بهرام  برای نمایش «دریاچه قو» از مشهد - برگزیده

ستایش رجایی نیا برای نمایش «دریاچه قو» از مشهد - برتر

شهره موسوی برای نمایش «استرالیا» از اصفهان

صفورا خوش طینت برای نمایش «یک خانواده محترم» از شمیرانات

نمایشنامه نویسی

رضا صابری برای نمایش «دریاچه قو» از مشهد

مرتضی شاه کرم برای نمایش «سانتی متر» و «عند از مطالبه» از تهران - برتر

پیام لاریان برای نمایش «پروانه الجزایری» از کرمانشاه- برگزیده

رسول حق جو برای نمایش «تاکسیدرمی» از اهواز

مسعود هاشمی نژاد برای نمایش «یک خانواده محترم» از شمیرانات

کارگردانی

احسان جانمی برای نمایش «افرا» از اصفهان

رضا صابری برای نمایش «دریاچه قو» از مشهد - برگزیده

مهدی شاه پیری برای نمایش «شفیره» از تهران

مرتضی شاه کرم برای نمایش «سانتی متر» از تهران

پیمان کریمی برای نمایش «استرالیا» از اصفهان

محمد رضا درند و سعید زندی برای نمایش «پروانه الجزایری» از کرمانشاه - برتر

نامزدهای سی و هفتمین جشنواره تئاتر فجر معرفی شدند

تئاتر خیابانی

موسیقی

گروه موسیقی نمایش «درها به روی چه کسی باز می شوند»

گروه موسیقی نمایش «آغوش بی مهر زمین»

گروه موسیقی نمایش «لازمان لامکان» - برگزیده

طراحی فضا و ابزار نمایشی

محمد حاجیان برای نمایش «خرس های پاندا به روایت ساکسیفونیستی که متولد دهه شصت بود»

محمدرضا پورعلی و میلاد حسین زاده برای نمایش «درها به روی چه کسی باز می شوند»

مهدی حبیبی و روح الله سنایی برای نمایش « نامیرا» - برگزیده

محمود فرضی نژاد برای نمایش «آغوش بی مهر زمین»

بازیگری مرد

میثم سرآبادانی بازیگر نمایش «هشتک لاکچری»

امیر حسین انصافی بازیگر نمایش «مشترک مورد نظر»

ابراهیم حاج حیدری بازیگر نمایش «خرس های پاندا به روایت ساکسیفونیستی که متولد دهه شصت بود»- برگزیده

هاوری رضایی بازیگر نمایش «تیک تاک»

مصطفی کولیوندی بازیگر نمایش «کالبدشکافی یک اتفاق»- برتر

مسعود کردی بازیگر نمایش «این کجا و آن کجا»

بازیگری زن

نرگس خاک کار برای بازی در نمایش «کالبدشکافی یک اتفاق»

نازیلا امینی برای بازی در نمایش «تیک تاک» - برتر

دلارام ترکی برای بازی در نمایش «اهم» - برگزیده

مهسا افتحی برای بازی در نمایش «هشتک لاکچری»

طرح و ایده پردازی

مسعود براهیمی برای نمایش «اهم»

رضا بهرامی برای نمایش «لازمان لامکان» - برگزیده

امیرحسین شفیعی برای نمایش «نامیرا»

غنچه شکوهیان برای نمایش «بیگانگی»

پژمان شاهوردی برای نمایش «این کجا آن کجا» - برتر

محمد رضا جعفری لفوت برای نمایش «درها به روی  چه کسی باز می شوند»

کارگردانی

مسعود براهیمی کارگردان نمایش «اهم»

پژمان شاهوردی کارگردان نمایش «این کجا آن کجا» - برگزیده

افشین خدری کارگردان نمایش «دایره، مربع، مستطیل»

امیرحسین شفیعی کارگردان نمایش «نامیرا» - برتر

میلاد حسین زاده کارگردان نمایش «درها به روی چه کسی باز می شوند»

نامزدهای سی و هفتمین جشنواره تئاتر فجر معرفی شدند

دیگر گونه های اجرایی

نمایش «آدم‌هایی که نمی‌بینیم» به کارگردانی سما موسوی مفخر

نمایش «اپرای شماره ۰۱# تهران» به کارگردانی مرتضی زارعی

نمایش «ارس» به کارگردانی حسین توازنی‌زاده

نمایش «گرم کردن» به کارگردانی احسان شایان فرد - برتر

نمایش «مواجهه با ورنوس فادرانی» به کارگردانی رضا سعیدی

نامزدهای سی و هفتمین جشنواره تئاتر فجر معرفی شدند

نمایش رادیویی

بازیگری مرد :

بهرام سروری نژاد برای نمایش «ساعت گرگ» از تهران

میر طاهر مظلومی برای نمایش «باد که می نویسد» از تهران- برگزیده

حسن جویره برای نمایش «شبانه» از اصفهان - برتر

بازیگری زن :

سولماز ملکی برای نمایش «گونش» از اردبیل

آزاده حیدرزاده برای نمایش «مزار» از بجنورد - برتر

نازنین مهیمنی برای نمایش «حفره ای در زمین» از تهران

نمایشنامه نویسی :

پیمان قریب پناه برای نگارش نمایشنامه «ساعت گرگ» از تهران

سولماز ملکی برای نگارش نمایشنامه «گونش» از اردبیل - برتر

آرش عباسی برای نگارش نمایشنامه «باد که می نویسد» از تهران

کارگردانی :

داریوش شهبازی برای کارگردانی نمایش «باد که می نویسد» از تهران

پیمان قریب پناه برای کارگردانی نمایش «ساعت گرگ» از تهران - برتر

مهدی آذری برای کارگردانی نمایش «شنود» از رشت

تهیه کنندگی :

فرشاد آذرنیا برای تهیه کنندگی نمایش «باد که می نویسد» از تهران - برتر

مهدی آذری برای تهیه کنندگی نمایش «شنود» از رشت

سولماز ملکی برای تهیه کنندگی نمایش «گونش» از اردبیل

انسیه سمیع پور برای تهیه کنندگی نمایش «ساعت گرگ» از تهران

سیده لیلا اسراری برای تهیه کنندگی «عزت تا ثریا» از شیراز

نامزدهای سی و هفتمین جشنواره تئاتر فجر معرفی شدند

تئاتر ایران یک

طراحی آرایه صوتی

امید دولت‌خواه برای طراحی صدای نمایش «ویتسک»

حسین اکبرپور برای طراحی صدای نمایش «ما داریم از این خونه می‌ریم» - برتر

سینا موسوی برای طراحی صدای نمایش «تصعید»

طراحی نور

ایمان اسماعیلی برای طراحی نور نمایش «عروسی خون»

علیرضا میرانجم برای طراحی نور نمایش «لانچر 5» - برتر

رضا خضرائی‌شاد برای طراحی نور نمایش «نقاشی اشر»

علی کوزه‌گر برای طراحی نور نمایش «فیل در تاریکی»

طراحی گریم

هادی فکری برای طراحی گریم نمایش «آقامحمدخان»

حمید مرادی برای طراحی گریم نمایش «قضیه»- برتر

ندا قاسمیان برای طراحی گریم نمایش «مده‌آ»

موسیقی

میثم عبدی برای موسیقی نمایش «عروسی خون» - برتر

کیان حسین برای موسیقی نمایش «آقا محمد خان» - برگزیده

امیر دوستی برای موسیقی نمایش «مرگ و دوشیزه»

عرفان خاتونی‌‎مقدم برای موسیقی نمایش «رومئو و ژولیت»

طراحی لباس

ونوشه واحدی برای طراحی لباس نمایش «مده‌آ»

نسرین خرمی برای طراحی لباس نمایش «فیل در تاریکی»

بیتا نصر برای طراحی لباس نمایش «هار» - برگزیده

زینب عبدی برای طراحی لباس نمایش «عروسی خون» - برتر

طراحی صحنه

امیر بهاور برای طراحی صحنه نمایش «آنشرلی با موهای خیلی قرمز»

علی کرسی‌زر برای طراحی صحنه نمایش «فرآیند»

مسعود صفری برای طراحی صحنه نمایش «رومئو و ژولیت» - برتر

سجاد امیرمجاهد برای طراحی صحنه نمایش «قضیه» - برگزیده

سینا احمدی برای طراحی صحنه نمایش «ویتسک»

بازیگری مرد

حسین طاهری برای بازی در نمایش «سردسیر»

امیر نوروزی برای بازی در نمایش «لانچر 5» - برتر

ابراهیم عزیزی برای بازی در نمایش «فیل در تاریکی»- برگزیده

کاظم موسوی برای بازی در نمایش «ویتسک»

امیر جنانی برای بازی در نمایش «فیل در تاریکی»

بازیگری زن

آرزو عبدالهی برای بازی در نمایش «آنشرلی با موهای خیلی قرمز» - برگزیده

مونا بارانی برای بازی در نمایش «رومئو و ژولیت» - برتر

مونا احمدی برای بازی در نمایش «سرزمین‌های شمالی»

منیره آلاداغی برای بازی در نمایش «سردسیر»

آوا شریفی برای بازی در نمایش‌های «فیل در تاریکی» و «نقاشی اشر»

نمایشنامه‌نویسی

مونا احمدی برای نگارش نمایشنامه «سرزمین‌های شمالی» - برتر

محمدحسین معارف برای نگارش نمایشنامه «نقاشی اشر»

علی کرسی‌زر و امیر ابراهیم‌زاده برای نگارش نمایشنامه «فرآیند» - برگزیده

پویا سعیدی و مسعود صرامی برای نگارش نمایشنامه «لانچر 5»

میلاد کاشانی برای نگارش نمایشنامه «رومئو و ژولیت»

کارگردانی

سعدی محمدی عبد برای گارگردانی نمایش «مقدس» - برتر

مسعود صفری برای گارگردانی نمایش «رومئو و ژولیت»

فضل‌اله عمرانی برای گارگردانی نمایش «عروسی خون»

مهرداد مصطفوی برای گارگردانی نمایش «فیل در تاریکی» - برگزیده

علی کرسی‌زر برای گارگردانی نمایش «فرآیند»

نامزدهای سی و هفتمین جشنواره تئاتر فجر معرفی شدند

مسابقه‌ تئاتر بین‌الملل

طراحی آرایه صوتی

توماس نورویو برای طراحی صدای نمایش «فقط استخوان‌ها» از فنلاند

مارتن دبرکزنی برای طراحی صدای نمایش «سوآرم» از مجارستان

فرشاد فزونی برای طراحی صدای نمایش «دستورالعمل‌های پرواز برای خدمه و خلبان» از ایران - برتر

طراحی نور

صبا کسمائی برای طراحی نور نمایش‌های «نامبرده» و «دستورالعمل‌های پرواز برای خدمه و خلبان» از ایران

هلمت دن میرس و اوگو دهاس برای طراحی نور نمایش «جادویت می‌کنم» از بلژیک

ازگیل گارسیا رومئو برای طراحی نور نمایش «یک تئاتر کوچک از انتهای دنیا» از فرانسه - برتر

سیدمحمدهادی هاشم‌زاده برای طراحی نور نمایش «یک هفته راه رفتن در بهشت» از ایران

طراحی حرکت

مصطفی شبخوان برای طراحی حرکت نمایش «نامبرده» از ایران

احسان همت برای طراحی حرکت نمایش «جادویت می‌کنم» از بلژیک - برتر

فرنس فهر برای طراحی حرکت نمایش «پسرها پسرند» از رومانی

شهاب آگاهی برای طراحی حرکت نمایش «پرومته/ طاعون» از ایران

امیر امیری برای طراحی حرکت نمایش «دستورالعمل‌های پرواز برای خدمه و خلبان» از ایران

طراحی گریم

فرزانه رادفر برای طراحی گریم نمایش «یک هفته راه رفتن در بهشت» از ایران

مسعود حق‌پناه برای طراحی گریم نمایش «نمایش» از ایران

لعیا خرامان برای طراحی گریم نمایش «ابلوموف» از ایران- برتر

ثمین سالک برای طراحی گریم نمایش «پرومته/ طاعون» از ایران

موسیقی

فرنس فهر برای موسیقی نمایش «پسرها پسرند» از رومانی

امیر صدیقیان برای موسیقی نمایش «ابلوموف» از ایران

محمدجواد طالبی برای موسیقی نمایش «خنکای ختم خاطره» از ایران

نوید گوهری برای موسیقی نمایش «پرومته/ طاعون» از ایران - برتر

علی کلانتری برای موسیقی نمایش «او» از ایران

طراحی لباس

الهام شعبانی برای طراحی لباس نمایش‌های «او» و «خنکای ختم خاطره» از ایران

آن موسیتزه برای طراحی لباس نمایش «زندگی احمقانه» از گرجستان - برتر

مقدی شامیریان برای طراحی لباس نمایش «وقتی خروس غلط می‌خواند» از ایران

شیما میرحمیدی برای طراحی لباس نمایش «نامبرده» از ایران

طراحی صحنه

شیما میرحمیدی برای طراحی صحنه نمایش‌های «پرومته/ طاعون» و «نامبرده» از ایران

فرهاد فزونی برای طراحی صحنه نمایش «دستورالعمل‌های پرواز برای خدمه و خلبان» از ایران - برتر

آرش دادگر برای طراحی صحنه نمایش «او» از ایران

امید اکبری برای طراحی صحنه نمایش «وقتی خروس غلط می‌خواند» از ایران

بازیگری مرد

فرزین محدث برای بازی در نمایش «استیو جابز» از ایران

بانی پال شومون برای بازی در نمایش «وقتی خروس غلط می‌خواند» از ایران

اصغر پیران برای بازی در نمایش «نامبرده» از ایران- برگزیده

پیام دهکردی برای بازی در نمایش «ابلوموف» از ایران

مصطفی شبخوان برای بازی در نمایش «جادویت می‌کنم» از بلژیک

بازیگری زن

مارال فرجاد برای بازی در نمایش «وقتی خروس غلط می‌خواند» از ایران

پریا وزیری برای بازی در نمایش «خنکای ختم خاطره» از ایران

فاطمه معتمدآریا برای بازی در نمایش «خنکای ختم خاطره» از ایران- برگزیده

نیلوفر ندایی برای بازی در نمایش «پرومته/ طاعون» از ایران

نازنین نادرپور برای بازی در نمایش «او» از ایران

نمایشنامه‌نویسی

پیام لاریان برای نگارش نمایشنامه «استرالیا» از ایران

کیوان سررشته برای نگارش نمایشنامه «نامبرده» از ایران

حمیدرضا آذرنگ برای نگارش نمایشنامه «خنکای ختم خاطره» از ایران

علی شمس برای نگارش نمایشنامه «وقتی خروس غلط می‌خواند» از ایران - برگزیده

فرهاد فزونی برای نگارش نمایشنامه «دستورالعمل‌های پرواز برای خدمه و خلبان» از ایران

کارگردانی

علی شمس برای کارگردانی نمایش «وقتی خروس غلط می‌خواند» از ایران

آرش دادگر برای کارگردانی نمایش «او » از ایران

شهاب آگاهی برای کارگردانی نمایش «پرومته/ طاعون» از ایران

علی‌اصغر دشتی برای کارگردانی نمایش «نامبرده» از ایران - برگزیده

فرهاد فزونی برای کارگردانی نمایش «دستورالعمل‌های پرواز برای خدمه و خلبان» از ایران

انتهای پیام/

۱) نظرات ارسالی شما، پس از تایید توسط خبرگزاری ​میزان​ ​در سایت ​منتشر خواهد شد​.​
۲) خبرگزاری میزان٬ نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۳) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
۴) در صورت وارد کردن ایمیل خود ، پس از تعیین تکلیف نظر موضوع به اطلاع شما خواهد رسید .
نام:
ایمیل:
* نظر:
فرهنگی-خبر-وکیل آنلاین
فرهنگی-خبر-وکیل آنلاین
آخرین اخبار گروه فرهنگی
فرهنگی-خبر-وکیل آنلاین
چند رسانه ای-فرهنگی-داخلی
چند رسانه ای-فرهنگی-داخلی
چند رسانه ای-فرهنگی-داخلی
فرهنگی-زندانیان