کد خبر: 492285
تاریخ انتشار: 19:22 - 17 بهمن 1397 - 2019 February 06
وکیل‌آنلاین پاسخ می‌دهد
خبرگزاری میزان- شوهر قانونا نمی‌تواند مانع تحصیل زنی که وظایف همسری خود را در کنار تحصیل انجام می‌دهد، بشود. کارشناسان وکیل‌آنلاین در این مورد توضیح داده‌اند.
به گزارش خبرگزاری میزان، پرسش مخاطب وکیل‌آنلاین درباره ممانعت شوهر از تحصیل زن این است:
 
سلام و سپاس فراوان از شما. آیا شوهر می‌تواند همسرش را از درس خواندن و به دانشگاه رفتن به استناد ماده 1117 قانون مدنی،  منع نماید؟
 
پاسخ کارشناسان وکیل‌آنلاین: 
مطابق ماده 1117 قانون مدنی، شوهر می تواند زن خود را از حرفه یا صنعتی که منافی مصالح خانوادگی یا حیثیات خود یا زن باشد منع کند. فلذا در پاسخ باید بیان داشت اشتغال به تحصیل زوجه، اشتغال به حرفه و صنعت محسوب نشده و از شمول ماده 1117 قانون مدنی خارج است. بنابراین شوهر نمی‌تواند مانع تحصیل زنی که وظایف همسری خود را در کنار تحصیل انجام می‌دهد، بشود. 
 
انتهای پیام/
۱) نظرات ارسالی شما، پس از تایید توسط خبرگزاری ​میزان​ ​در سایت ​منتشر خواهد شد​.​
۲) خبرگزاری میزان٬ نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۳) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
۴) در صورت وارد کردن ایمیل خود ، پس از تعیین تکلیف نظر موضوع به اطلاع شما خواهد رسید .
نام:
ایمیل:
* نظر:
آزمون قضاوت-حقوق و قضا-داخلی
آزمون قضاوت-حقوق و قضا-داخلی
آخرین اخبار گروه حقوق و قضا
آزمون قضاوت-حقوق و قضا-داخلی
حقوق و قضا-داخلی-اقتصادی-
حقوق و قضا-داخلی-اقتصادی-
حقوق و قضا-داخلی-اقتصادی-
حقوقی-زندانیان