خبرگزاری میزان- آیا یکی از شرکا می‌تواند بدون رضایت سایرین، سهم خود را از ملکِ شراکتی بفروشد؟ کارشناسان وکیل‌آنلاین به این پرسش پاسخ داده‌اند.
تاریخ انتشار: 15:15 - 15 شهريور 1395
- کد خبر: ۲۱۷۷۸۴
به گزارش خبرگزاری میزان، پرسش مخاطب وکیل‌آنلاین درباره امکان فروش ملک شراکتی این است:

با سلام خدمت جناب وکیل. بنده یک سوال دارم ممنون میشم راهنماییم کنید. آیا در فروش خانه‌ای که ارث پدریمان هست، اگر چند نفر مخالف باشند، میتوانند مانع فروش باشند و راه چاره چیست؟ با تشکر.

پاسخ کارشناسان وکیل‌آنلاین:

مطابق ماده ۵۸۳ قانون مدنی هريك ازشركا مي تواند بدون رضايت شركاء ديگر سهم خود را جزئا یا كلا به شخص ثالثي منتقل كند.
۱) نظرات ارسالی شما، پس از تایید توسط خبرگزاری ​میزان​ ​در سایت ​منتشر خواهد شد​.​
۲) خبرگزاری میزان٬ نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۳) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
۴) در صورت وارد کردن ایمیل خود ، پس از تعیین تکلیف نظر موضوع به اطلاع شما خواهد رسید .
نام:
ایمیل:
* نظر:
خدمات الکترونیک داخل خبر
آزمون قضاوت-حقوق و قضا-داخلی
خدمات الکترونیک داخل خبر
آزمون قضاوت-حقوق و قضا-داخلی
آخرین اخبار گروه حقوق و قضا
خدمات الکترونیک داخل خبر
آزمون قضاوت-حقوق و قضا-داخلی
حقوق و قضا-داخلی-فرهنگی
حقوق و قضا-داخلی-فرهنگی
حقوق و قضا-داخلی-فرهنگی
حقوقی-زندانیان