کد خبر: 394408
تاریخ انتشار: 18:30 - 22 بهمن 1396 - 2018 February 11
گزارش میزان از اختتامیه جشنواره فیلم فجر 36؛
خبرگزاری میزان- برندگان سیمرغ بلورین سی و ششمین جشنواره فیلم فجر در اختتامیه مهم ترین رویداد فرهنگی سینمایی کشور در حضور هنرمندان ، مردم و اهالی رسانه بر شانه های صاحبان خود نشستند.

به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان، برندگان سیمرغ بلورین سی و ششمین جشنواره فیلم فجر در اختتامیه مهم ترین رویداد فرهنگی سینمایی کشور در حضور هنرمندان ، مردم و اهالی رسانه بر شانه های صاحبان خود نشستند.

لیست کامل برندگان سیمرغ بلورین جشنواره فیلم فجر 96+ عکس

نامزدهای بهترین جلوه‌های بصری:

1- بمب (محمد لطفعلی)
2- به وقت شام (سیدهادی اسلامی)
3- تنگه ابوقریب (حسن ایزدی، جواد مطوری، محمد برادران، محسن خیرآبادی)
4- چهارراه استانبول (فرید ناصر فصیحی) برنده
5- سرو زیر آب (محمد خاکزاد)
6- لاتاری و ماهورا (سینا قویدل)

نامزدهای بهترین جلوه‌های ویژه میدانی:

1- بمب (عباس شوقی)
2- به وقت شام (محسن روزبهانی)
3- تنگه ابوقریب (محسن روزبهانی) برنده
4- سرو زیر آب (محسن روزبهانی)
5- ماهورا (حمید رسولیان)

نامزدهای بهترین چهره‌پردازی:

1- تنگه ابوقریب (سعید ملکان) برنده
2- چهارراه استانبول (عباس عباسی)
3- دارکوب (فاطمه کمالی، زهرا کمالی)
4- شعله‌ور (مهرداد میرکیانی)
5- کامیون (بابک اسکندری)

نامزدهای بهترین طراحی لباس:

1- بمب (سارا خالدی‌زاده) برنده
2- خجالت نکش (رعنا امینی)
3- سوء تفاهم (سارا سمیعی)
4- شعله‌ور (سوسن نوروزی)
5- مغزهای کوچک زنگ‌زده (مارال جیرانی)

نامزدهای بهترین طراحی صحنه:

1- بمب (محسن شاه‌ابراهیمی)
2- تنگه ابوقریب (محمدرضا شجاعی)
3- دارکوب (آیدین ظریف)
4- سرو زیر آب (عباس بلوندی) برنده
5- سوء تفاهم (کیوان مقدم)

نامزدهای بهترین صدابردار:

1- بمب (ایرج شهزادی)
2- به وقت شام (طاهر پیشوایی)
3- تنگه ابوقریب (رشید دانشمند) برنده
4- سوء تفاهم (مهران ملکوتی)
5- مغزهای کوچک زنگ‌زده (مهران ملکوتی)

نامزدهای بهترین صداگذار:

1- امپراطور جهنم (بهمن بنی‌اردلان)
2- به وقت شام (علیرضا علویان) برنده
3- تنگه ابوقریب (امیرحسین قاسمی)
4- شعله‌ور (امین شریفی، بابک شکیبا)
5- مغزهای کوچک زنگ‌زده (علیرضا علویان) برنده

نامزدهای بهترین موسیقی متن:

1- به وقت شام (کارن همایونفر) برنده
2- بمب (النی کاریندرو)
3- تنگه ابوقریب (حامد ثابت)
4- دارکوب (بهزاد عبدی)
5- شعله‌ور (سهراب پورناظری)
6- عرق سرد (کارن همایونفر)

نامزدهای بهترین تدوین:

1- به وقت شام (مهرداد خوشبخت)
2- دارکوب (فرامرز هوتهم)
3- عرق سرد (بهرام دهقانی، محمد نجاریان) برنده
4- کامیون (مصطفی خرقه‌پوش)
5- مغزهای کوچک زنگ‌زده (مهدی سعدی)

نامزدهای بهترین فیلمبرداری:

1- بمب (محمود کلاری)
2- تنگه ابوقریب (حمید خضوعی ابیانه)
3- سرو زیر آب (علیرضا زرین‌دست) برنده
4- عرق سرد (فرشاد محمدی)
5- مغزهای کوچک‌ زنگ‌زده (پیمان شادمانفر)

نامزدهای بهترین نقش مکمل مرد:

1- پژمان جمشیدی برای فیلم سوء تفاهم
2- جمشید هاشم‌پور برای فیلم دارکوب برنده
3- سیامک انصاری برای فیلم بمب
4- فرهاد اصلانی برای فیلم مغزهای کوچک زنگ‌زده
5- مسعود کرامتی برای فیلم چهارراه استانبول
6- نوید پورفرج برای فیلم مغزهای کوچک‌ زنگ‌زده

نامزدهای بهترین نقش مکمل زن:

1- سحر دولتشاهی برای فیلم‌ چهارراه استانبول و عرق سرد برنده
2- لیلی رشیدی برای فیلم عرق سرد
3- نگار عابدی برای فیلم دارکوب
4- هدی زین‌العابدین برای فیلم‌ عرق سرد

نامزدهای بهترین نقش اول مرد:

1- امیر جدیدی برای فیلم‌های تنگه ابوقریب و عرق سرد برنده
2- امین حیایی برای فیلم شعله‌ور دیپلم افتخار
3- بابک حمیدیان برای فیلم سرو زیر آب
4- رضا عطاران برای فیلم مصادره
5- سعید آقاخانی برای فیلم کامیون
6- نوید محمدزاده برای فیلم مغزهای کوچک زنگ‌زده

نامزدهای بهترین نقش اول زن:

1- باران کوثری برای فیلم عرق سرد
2- سارا بهرامی برای فیلم دارکوب برنده
3- شبنم مقدمی برای فیلم خجالت نکش
4- ماهور الوند برای فیلم چهارراه استانبول
5- مهناز افشار برای فیلم دارکوب
6- هانیه توسلی برای فیلم سوء تفاهم

نامزدهای بهترین فیلمنامه:

1- بمب (پیمان معادی)
2- سرو زیر آب (محمدعلی باشه آهنگر، حامد باشه آهنگر)
3- شعله‌ور (هادی مقدم‌دوست، حمید نعمت‌اله)
4- کامیون (کامبوزیا پرتوی) برنده
5- مغزهای کوچک زنگ‌زده (هومن سیدی) برنده

نامزدهای بهترین کارگردانی:

1- به وقت شام به کارگردانی ابراهیم حاتمی‌کیا برنده
2- تنگه ابوقریب به کارگردانی بهرام توکلی برنده
3- دارکوب به کارگردانی بهروز شعیبی
4- سرو زیر آب به کارگردانی محمدعلی باشه آهنگر
5- کامیون به کارگردانی کامبوزیا پرتوی
6- مغزهای کوچک زنگ‌زده به کارگردانی هومن سیدی

نامزدهای بهترین فیلم:

1- بمب به تهیه‌کنندگی پیمان معادی و احسان رسول‌اف
2- به وقت شام به تهیه‌کنندگی محمد خزاعی
3- تنگه ابوقریب به تهیه‌کنندگی سعید ملکان برنده
4- دارکوب به تهیه‌کنندگی سیدمحمود رضوی
5- سرو زیر آب به تهیه‌کنندگی سیدحامد حسینی
6- کامیون به تهیه‌کنندگی کامبوزیا پرتوی
7- مغزهای کوچک زنگ‌زده به تهیه‌کنندگی سعید سعدی

سیمرغ بلورین بهترین فیلم از نگاه هنر و تجربه برای فیلم مغزهای کوچک زنگ زده به هومن سیدی اهدا شد
سیمرغ بلورین بهترین فیلم از نگاه تماشاگران به هومن سیدی برای مغزهای کوچک زنگ زده اهدا شد

سیمرغ زرین بهترین فیلم با نگاه ملی به برای فیلم سرو زیر آب به سید حامد حسینی اهدا شد
سیمرغ بلورین بهترین فیلم اول: خجالت نکش رضا مقصودی
سیمرغ بلورین بهترین فیلم برای تنگه ابوقریب به سعید ملکان اهدا شد
جایزه ویژه هیات داوران برای فیلم بمب یک عاشقانه به پیمان معادی اهدا شد

برای تماشای گزارش تصویری اختامیه جشنواره فیلم فجر 96 اینجا کلیک کنید.
انتهای پیام/

بی نام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۴ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۳
0
0
سلام؛ فیلم های جاده قدیم ... لاتاری ... دارکوب ... مغزهای زنگ زده ... از برخی واقعیت های اجتماعی سخن گفتند که خیلی دیده نشدند.
۱) نظرات ارسالی شما، پس از تایید توسط خبرگزاری ​میزان​ ​در سایت ​منتشر خواهد شد​.​
۲) خبرگزاری میزان٬ نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۳) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
۴) در صورت وارد کردن ایمیل خود ، پس از تعیین تکلیف نظر موضوع به اطلاع شما خواهد رسید .
نام:
ایمیل:
* نظر:
فرهنگی-خبر-وکیل آنلاین
فرهنگی-خبر-تلگرام
فرهنگی-خبر-وکیل آنلاین
فرهنگی-خبر-تلگرام
آخرین اخبار گروه فرهنگی
فرهنگی-خبر-وکیل آنلاین
فرهنگی-خبر-تلگرام
فرهنگی-خبر-فضای مجازی-
فرهنگی-خبر-فضای مجازی-
فرهنگی-خبر-فضای مجازی-
فرهنگی-زندانیان